Małopolska
886533643
kontakt@filmowelove.pl

Jak nagrać podziękowania dla Rodziców?

Reportaż ślubny

Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/vati/domains/filmowelove.pl/public_html/wp-includes/media.php on line 71 Podziękowania dla rodziców

Filmowe podziękowania dla Rodziców to doskonały i oryginalny pomysł na prezent. Pomyślisz pewnie, że w Internecie jest cała masa różnych filmików, lepszej lub gorszej jakości, z oklepanymi karteczkami lub wzruszającą przemową. Każdy z nich jest jednak wyjątkowy, ponieważ to Młoda Para gra w nim główną rolę.  Dla Waszych rodziców nie jest ważne to jak wygląda filmik, gdzie jest nagrany, czy jakich gadżetów użyjecie. Najpiękniejszym prezentem jest pokazanie Waszej miłości, trud włożony w przygotowanie filmu specjalnie dla nich. Najważniejsza jest jednak możliwość wracania do niego i przypominania sobie Was – pięknych, młodych, zakochanych. W każdym momencie kiedy będą mieli na to ochotę, a kiedy Wy będziecie daleko.  Poniżej zamieściliśmy kilka cennych wskazówek dotyczących tego jak nagrać podziękowania dla rodziców, jak się do nich przygotować oraz w jakiej formie je przekazać.

Scenariusz filmu

Decyzję o filmowych podziękowaniach dla Rodziców prawie zawsze poprzedza szczegółowy research i przeglądanie różnych produkcji. I bardzo dobrze! Ponieważ to pomoże określić Wasze oczekiwania, jaki rodzaj filmu Wam się podoba i co może spodobać się Waszym Rodzicom. Podziękowania mogą być poważne, wzruszające, romantyczne, ale też wesołe, a nawet śmieszne. Idealnie jest połączyć jedno i drugie, w końcu film będzie wyświetlany na weselu, gdzie nie będą go oglądać tylko Wasi Rodzice, ale też rodzina i znajomi. Warto również podesłać kamerzystom kilka przykładowych filmików, aby wiedzieli w jakim stylu przygotować Wasz film. 

Przygotowując scenariusz filmu musicie zastanowić się przede wszystkim za co chcecie podziękować. Przygotujcie sobie listę rzeczy (np. miłość, wykształcenie, opiekę, dobre rady itp). Następnie zastanówcie się w jaki sposób możecie to przedstawić. Jak Waszym zdaniem Rodzice okazywali Wam miłość? Może kazali ubierać ciepłą czapkę w zimie, albo kupowali ulubione batony w dzieciństwie. Sytuacje przedstawione w filmie powinny być podobne do tych, które rzeczywiście miały miejsce. Dzięki temu film będzie jeszcze bardziej wyjątkowy i spersonalizowany. Drugą istotną rzeczą jest lokalizacja. Można wykorzystać miejsca, które najbardziej kojarzą się rodzicom – plac zabaw z dzieciństwa, szkoła, poprzednie mieszkanie, miejsce w którym spędzaliście wakacje, gdzie poznaliście swoją drugą połówkę. Takie pobudzenie wspomnień z pewnością sprawi, że podziękowania będą jeszcze bardziej niezapomniane. 

Ważne! Należy pamiętać, że nie w każdym miejscu można nagrywać. Jeżeli więc bardzo chcielibyście nakręcić film w kawiarni czy bibliotece, musicie mieć zgodę właściciela. Najlepiej wiec wybierać miejsca, które są ogólnie dostępne (np. rynek, jezioro).

Jak się ubrać?

Wbrew pozorom to bardzo ważny punkt, o którym należy pamiętać podczas nagrywania filmowych podziękowań dla rodziców. Swoim ubraniem w pewnym sensie oddajecie szacunek dla Waszych rodziców. Nie oznacza to jednak, że musicie ubierać się na galowo – w koszuli pod krawatem i granatowej sukience.  Strój z pewnością musi być schludny i elegancki, ale też wygodny (w końcu czeka Was cały dzień ciężkiej pracy aktorskiej). Zapomnijcie o wyciągniętym swetrze, wytartych lub niecenzuralnych napisach na koszulce, czy poplamionych spodniach. Najlepsza będzie koszula (lub jednokolorowa koszulka) i jeansy, a w przypadku kobiet luźna sukienka lub spodnie i ładna koszulka. Zdecydowanie nie polecam ubierania białej koszulki. Odbija ona światło, przez co będziecie wyglądać jak gwiazdy proszku do prania. Jasne spodnie również nie są dobrą opcją. Cały dzień nagrań i trudne warunki jak siedzenie na murku czy trawie mogą spowodować, że szybko się pobrudzicie. 

Realizacja zdjęć i postprodukcja – jak nagrać podziękowania dla rodziców?

Wiemy już jak przygotować się do nagrań, ale są rzeczy, na które nie mamy wpływu, takie jak pogoda. Warto wziąć pod uwagę, że wyznaczony termin może ulec zmianie. Ciężko jest filmować w deszczu – duże ryzyko uszkodzenia sprzętu. Pogoda ma również ogromny wpływ na wygląd filmu, bowiem światło to najważniejszy aspekt zarówno w fotografii jak i filmowaniu. Należy unikać filmowania w plenerze w ostrym słońcu (południe) ponieważ na twarzach będą pojawiać się cienie. Najpiękniejsze ujęcia wychodzą podczas wschodu i zachodu słońca. Wystarczy więc umówić się na nagrania tak, aby skończyć je w romantycznym miejscu, tuż po zachodzie słońca. 

Dowiedziałeś się jak nagrać podziękowania dla rodziców ale co dalej? Po zakończeniu nagrań wszystko zostaje w rękach montażysty  Dlatego też tak ważne jest przesłanie wcześniej filmików, które Wam się podobają lub dokładne określenie jakie są Wasze oczekiwania (czy film ma być szybki i dynamiczny, czy wolny i romantyczny). Możecie również sami dokonać wyboru muzyki do filmu lub pozostawić to profesjonaliście. Pamiętajcie jednak, że to jest Wasz film i zawsze macie prawo do wprowadzenia swoich uwag. Musicie jednak wziąć pod uwagę, że renderowanie oraz wysyłanie filmu jest bardzo czasochłonne dlatego warto zebrać wszystkie sugestie w jednej wiadomości i przekazać osobie, która zajmuje się montażem.

 Dlatego też tak ważne jest przesłanie wcześniej filmików, które Wam się podobają lub dokładne określenie jakie są Wasze oczekiwania (czy film ma być szybki i dynamiczny, czy wolny i romantyczny). Możecie również sami dokonać wyboru muzyki do filmu lub pozostawić to profesjonaliście. Pamiętajcie jednak, że to jest Wasz film i zawsze macie prawo do wprowadzenia swoich uwag. Musicie jednak wziąć pod uwagę, że renderowanie oraz wysyłanie filmu jest bardzo czasochłonne dlatego warto zebrać wszystkie sugestie w jednej wiadomości i przekazać osobie, która zajmuje się montażem.

Ładne opakowanie

Mamy już gotowy film… i co dalej? Oczywiście musimy znaleźć dla niego ładne opakowanie. Ostatnio bardzo modne są drewniane PenDrivy z grawerem – robią wrażenie na niejednej osobie i doskonale nadają się na prezent. Cały film z podziękowaniami nie powinien zajmować więcej miejsce niż 500MB, jednak biorąc pod uwagę, to że pewnie będziecie chcieli przegrać Rodzicom również film oraz zdjęcia z wesela, warto zamówić troszkę większe PenDrivy np. 16GB.

Wyświetlanie filmu na weselu

I na końcu najważniejszy element – premiera naszego filmu  Warto upewnić się, czy sala weselna posiada odpowiedni sprzęt i miejsce, żeby wyświetlić nasz film. Oczywiście w tym celu będzie potrzebny rzutnik, ekran lub gładka, jasna ściana oraz laptop do którego możemy podłączyć rzutnik oraz nagłośnienie orkiestry. Warto wcześniej poinformować o tym fakcie orkiestrę, aby byli gotowi do podłączenia nagłośnienia i posiadali odpowiedni kabel. Po wyświetleniu nagrania następuje moment wręczenia upominków. Jeśli chcecie wypowiedzieć kilka słów do mikrofonu zajrzyjcie do kolejnego artykułu “Jak podziękować rodzicom na weselu”

Teraz już wiesz jak nagrać filmowe podziękowania dla rodziców. Jeżeli nie znalazłeś jeszcze firmy, która mogłaby je zrealizować skontaktuj się z nami! Szczegóły oraz formularz kontaktowy dostępny jest na stronie https://dlarodzicow.filmowelove.pl

Jeśli macie jakieś pytania, szukacie rady lub podpowiedzi to zachęcamy do kontaktu 🙂 Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie – https://www.filmowelove.pl/kontakt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *